O obcokrajowcach, którzy grają w Ekstraklasie.
Blog > Komentarze do wpisu

Dwóch Amaefule

Cześć, dzisiaj będzie o dwóch piłkarzach, co mają takie same nazwisko: Amaefule (nie są braćmi). Zapraszam do lektury.

 

Zacznijmy od starszego, czyli Napoleona. W 1998 ściągnęło go Okęcie Warszawa. W stolicy nie pograł długo, gdyż wiosną 1999 był już piłkarzem Hetmana Zamość. Tak piszą o nim na roztocze.net:

 

"Z wielkiej chmury mały deszcz. Wiosną '99 rozegrał 10 spotkań w ataku Hetmana i nie strzelił - nawet słabym rywalom - ani jednej bramki. Po opuszczeniu Zamościa grał w kilku klubach drugoligowych."

 

Rzeczywiście, grał w kilku klubach drugoligowych. W 1999 roku w barwach Odry Opole w 5 meczach strzelił bramkę. Później przez rundę był w Jezioraku Iława, gdzie grało bardzo wielu Afrykańczyków. Kolejnym klubem, który zaliczył była Lechia/Polonia Gdańsk. Grał tam więcej niż w Opolu (23 mecze/2 bramki), ale był bardzo nieskuteczny.

 

Tak wyglądał w barwach Lechii w 2000 roku:

Amaefule

W rundzie wiosennej 2001 (ile tych rund i klubów!) był 2 ligowy Polar Wrocław (8/0).

Wiosną 2002 były rezerwy Polonii Warszawa, natomiast jesienią grał w Ekstraklasie (Polonia Warszawa)! W 2 meczach z ławki nic nie strzelił, ale występy te zapamięta do końca życia).

 

Grał jeszcze w PAOK Saloniki (0/0, Grecja) i Promieniu Żary (foto).

Napoleon

Statystyki:

Imię i Nazwisko: Napoleon Amefule

Kraj, wzrost i pozycja: Nigeria, 178 cm, napastnik

Kluby: Okęcie Warszawa, Hetman Zamość, Odra Opole, Jeziorak Iława, Lechia/Polonia Gdańsk, Polar Wrocław, Polonia II Warszawa, Polonia Warszawa, PAOK Saloniki, Promień Żary

M/B w Ekstraklasie: 2/0

M/B w I lidze: 56/8

 

-------------------------------------------------------------------

Teraz czas na drugiego, czyli Thankgoda. W 2000 roku grał z Napoleonem w Jezioraku Iława. Zagrał w 2 meczach Pucharu Polski i nie strzelił bramki. W drużynie z Iławy grał także wtedy Ike Dominic, ale to już inna historia. Warto dodać, że Thankgod miał wtedy tylko 16 lat!

 

Wiosną 2001 i przez całe sezony 01/02 i 02/03 grał w Okęciu Warszawa. W 2002 grał z nim nawet w Pucharze Polski. Strzelił bramkę w meczu z Tłokami Gorzyce, by w kolejnym z Legią Warszawa otrzymać żółtą kartkę.

 

W sezonie 2003/04 grał już w Grecji, w PAOK Saloniki. Tam grał kolejny raz z Napoleonem. Thankgod w 7 meczach nie strzelił bramki.

SAFJ,ERJ RTY

W sezonie 2004/05 grał w PAOK, w 3 kolejnych w AS Veria, a od 2007 do teraz gra w Nigerii.

 

Zagrał nawet w meczu reprezentacji Nigerii!

 

Statystyki:

Imię i nazwisko: Thankgod Amaefule

Kraj, wzrost, waga i pozycja: Nigeria, 186 cm, 78 kg, napastnik

Kluby: Jeziorak Iława, Okęcie Warszawa, PAOK Saloniki, AS Veira, Dolphins, Sharks Port Harcourt

M/B w Ekstraklasie: 0/0

M/B w I lidze: 0/0


 


 


niedziela, 12 maja 2013, zlatan5551

Polecane wpisy

  • 3 ogłoszenia

    Witam, dzisiaj 3 ogłoszenia: 1. Założyłem nowego bloga. Jest on o pilkarzach z Afryki grających w Polsce. Są wszyscy piłkarze z Afryki od ekstraklasy do II lig

  • Obcokrajowcy w drużynach, które nie grają w ekstraklasie cz.1

    Witam, zaczynam nowy cykl! Będzie on o piłkarzach zza zagranicy, którzy grali w klubach, które nie grają w ekstraklasie. Liczę tylko piłkarzy, którzy grali w ba

  • A co to są za jedni? CZ.2

    Witam was, dzisiaj 5 piłkarzy i dedykacja! Zapraszam. Zacznijmy od Tajudeena Ibrahima. Trafił on do Zagłębia Lubin jesienią 1998, ale nie zagrał żadnego meczu.