O obcokrajowcach, którzy grają w Ekstraklasie.
Blog > Komentarze do wpisu

Obcokrajowcy w drużynach, które nie grają w ekstraklasie cz.1

Witam, zaczynam nowy cykl! Będzie on o piłkarzach zza zagranicy, którzy grali w klubach, które nie grają w ekstraklasie. Liczę tylko piłkarzy, którzy grali w barwach danych klubów w Ekstraklasie.

 

Hutnik Kraków

 

W Krakowie przewinęło się wówczas 4 obcokrajowców. Pierwszym był Rosjanin Siergiej Szypowski. Od 1992 do 1997 grał w Hutniku, gdzie zagrał w 152 meczach. Reprezentował także Hutnik w Pucharze UEFA, gdzie strzelił bramkę z rzutu karnego z Buzowną Baku (9:0!). Wiele razy ratował swój zespół przed utratą gola, jednak sam bardzo często puszczał szmaty

a

 

W sezonie 1996/97 wiosną z Sokoła Tychy do Hutnika przeszedł napastnik z Nigru, Moussa Yahaya. Bardzo dobrze występy w europejskich rozgrywkach nie przełożył na Ekstraklasę (13/2). Później zaliczył m.in. Albacete Balompie, Legię Warszawa czy GKS Katowice.

yahaya w żółtym

yahaya

 

Wiosną tego samego sezonu do Krakowa przybyło dwóch rodaków Yahayi. Byli to Bappa i Careca.

 

Careca, czyli Adoulmoumoni Garba, to pomocnik. Zagrał w 7 meczach (bez bramki), został jeszcze na cały sezon 1997/98, a potem grał w Wawelu Kraków. Warto wspomnieć, że biegał jak goryl.

 

Bappa, inaczej Mouinkaila Ide Barkire, w Hutniku grał lepiej niż Careca. W 9 meczach strzelił 3 bramki. Bardzo wysoki (192 cm) piłkarz w 3 meczach pod rząd strzelił bramkę (z Rakowem Częstochowa na 1:1, Zagłębiem Lubin na 1:3 i ŁKS Łódź na 2:0). Miał bardzo krewki charakter, jednak został na jesień '98 w Krakowie.

 

W kolejnym odcinku: Sokół Pniewy.

sobota, 18 maja 2013, zlatan5551

Polecane wpisy

  • Dwóch Amaefule

    Cześć, dzisiaj będzie o dwóch piłkarzach, co mają takie same nazwisko: Amaefule (nie są braćmi). Zapraszam do lektury. Zacznijmy od starszego, czyli Napoleona.

  • Wideo - Benson Anih

    Witam po tygodniowej przerwie. Zaczniemy od wideo z popisami Bensona Aniha. Benson piłkarzem był takim na poziom 2-3 ligi. Grał kolejno w: Enugu Rangers, Uniao

  • A co to są za jedni? CZ.2

    Witam was, dzisiaj 5 piłkarzy i dedykacja! Zapraszam. Zacznijmy od Tajudeena Ibrahima. Trafił on do Zagłębia Lubin jesienią 1998, ale nie zagrał żadnego meczu.